"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lg TV Ekran Kartı Arızası

Evlerimizi şenlendiren, dünyadan haberlerimizin olmasını sağlayan en önemli icatlardan birisi Televizyonlardır. Eski zamanlar göz önünde bulundurulduğunda TV’lerin yerinde bir zamanlar radyolar olsa da artık radyoların arabalardan başka bir yerde çaldığı pek gözlemlenemez. Birçok markanın kendine has modelleri bulunmaktadır. Televizyonlarda bu marka ve modellerden bazılarıdır. Bazen can sıkıcı durumların yaşanması içten bile değildir. Mesela LG TV Ekran kartı arızası oldukça masraflı ve zamanınızı alan bir sorundur.

Peki, LG TV Ekran Kartı Neden Arızalanır?
Elektronik eşyaların parçalarının bozulmaları an meselesidir. Kimisi tozdan etkilenir bozulur, kimisi hiçbir şey yokken durduk yere bozulur. Ancak bazı kurallar vardır ki özellikle televizyonlarda çok dikkat edilmesi gereken kurallardır. Mesela, bir televizyonun elektriğinin aniden kesilmesi bazı sorunları meydana getirebilir. Örneğin, elektrik dalgalanmaları bu konuda çok ön planda olmaktadır. Özellikle kış aylarında elektriklerin sık kesilmesi bu konuyla alakalıdır. Aniden elektrik kesilmesi ve sonrasında aniden geri gelmesi TV’de bir elektrik problemini ortaya çıkarır. Buda başta ekran kartı olmak üzere birçok parçasının yanmasına yani bozulmasına yol açmaktadır.
Ayrıca tozların cihazın elektronik parçaları üzerinde etkisi çok yüksektir. Uzun yıllar çalışan bir Televizyonda biriken tozlar parçaların üzerine yapışmaktadır. Bu tozlar parçaların bozulmasını sağlar. Bunun için TV’nizin belli aralıklarla içinin açılış tozlarının temizlenmesi gerekir. Kompresör en etkili yöntemlerden birisidir. TV bakım servisleri toz bakımını yapabilirler.

Ekran kartının bozulmasındaki etkenlerden birisi de hareket etmesi sonucudur. Aslında bozuldu olarak kabullenmemek gerekir. Televizyonunuz bir darbe sonucu ya da sallantı sonucu parçaların yerinden oynamasını sağlar. Bu da kartın yerinden çıkmasını ya da gevşemesi sonucunda beraberinde temassızlığı getirir. Siz bozuldu zannedersiniz ama parçayı yerine oturttuğunuzda sorunun çözümlendiğini göreceksiniz.

2 Yorum

  1. Kemal akpınar Kemal akpınar

    Tv yi kumandayla açıyorum sinyal yok yazıyor ekranda.bir iki dakika sonra çatur çutur ses geliyor.5 dakika sonra tv sinyal alıyor ve açılıyor.tamir için servis istiyorum.
    Tel 05333127180 bornova

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServis Çağır
https://www.cozum10.com