"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Smart Televizyon İnternete Bağlanmama Sorunu

Teknolojinin bir üst seviyeye çıkması ile birlikte artık akıllı telefon, bilgisayar ve tablet derken televizyonlar da akıllı bir hale gelmiştir. Özellikle LG markası tarafından üretilen Smart TV’ler yoğun ilgi görmüştü. Ancak LG Smart TV internete bağlanmama sorunu da kullanıcıların canını sıkan bir diğer problem olarak karşımıza çıkıyordu. Elektronik cihazlardaki bazı ayarların eksik olması ya da parçanın sağlam çalışmaması bu tür sorunları da beraberinde getirebilmektedir.

LG Smart TV İnternete Neden Bağlanmaz?
İnternete bağlanma konusunda sorun sadece televizyonunuzda olmayabilir. Modeminiz ya da servis sağlayıcınızdan kaynaklanan bir sorun olarak da ortaya çıkabilir.

Wi-Fi Ayarlarının Tam Olarak Yapılmaması: Sorunun ilk sebebi olarak bu durumu gösterebiliriz. Çünkü Wi-Fi ayarlarının eksiksiz yapılması gerekmektedir. Bir harf ya da sayının yanlış yazılması halinde bağlantı sağlanmayacaktır.

Wi-Fi Cihazının Bozulmuş Olması: Eğer cihazınızda Wi-Fi kısmına giremiyorsanız ya da herhangi bir Wi-Fi noktası bulamıyorsa, televizyonun içerisindeki Wi-Fi sağlayıcısı bozulmuş olabilir. Bu durumda değiştirilmesi gerekmektedir.

Modemde Engelleme Olması: Sorun televizyonunuzda değil de modeminizde de olabilir. Eğer bilgisayar ya da telefondan internete bağlanıyor ancak televizyondan bağlanamıyorsanız, modemde MAC koruması olabilir. MAC korumasını etkisiz hale getirin ya da televizyonun MAC kodunu ekleyin.

LG Smart TV İnternete Bağlanma Sorunu Nasıl Çözülür?
Wi-Fi Ayarlarını Gözden Geçirin: Mutlaka Wi-Fi adınıza ve şifrenize dikkat edin. Daha önce şifre girdiyseniz, ağı unutmasını sağlayın ve tekrar doğru şifreyi girin. Büyük küçük harf duyarlıdır. Bu yüzden mutlaka girerken şifreyi teyit edin.

Modem Engellemesini Kaldırın: Yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise modem engellemelerini kaldırmaktır. Zaman zaman modemlerde güvenlik amaçlı olarak MAC koruması ya da cihaz engellemesi olur. Güvenliğin etkin olmadığından emin olun.

3 Yorum

 1. levent levent

  Kolay gelsin iyi çalışmalar [LG] webOS TV UH850V model televizyonumda WiFi arızası var canı istediğinde bağlanıyor canı istediğinde bağlanmıyor WiFi açma kapama sürekli kapalıda duruyo ve hiç bir ağ bulmuyor bu konuda yardımcı olurmusunuz

  • Yigit korkmaz Yigit korkmaz

   Benimdehep kapali duruyor acilmiyor sorumu cozebildinizmi

 2. Yaşar Yaşar

  LG tv 49ub850v fivi görmüyor kablluda çalışmıyor sorun nerdedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServis Çağır
https://www.cozum10.com