"Enter"a basıp içeriğe geçin

LG Klima Dış Ünite Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır

Klimalar her ne kadar yaz aylarında en büyük yardımcılarımız arasında bulunsa da zaman zaman çıkardıkları gürültüler ile canımı sıkmaktadırlar. Bilindiği üzere klimanın iç ve dış ünitesi bulunmaktadır. Bu ünitelerde ya da parçalarda herhangi bir sıkıntı olması durumunda ise ciddi bir gürültü problemi ortaya çıkacaktır. LG klima dış ünite ses yalıtımı ise en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Eğer sizin de dış ünitenizde gürültü ve ses var ise yalıtım yaptırmanız gerekmektedir. Yapılan işlemler sonrası klimanın gürültüsü en aza inmekte ve neredeyse çalışmıyormuş gibi sessiz çalışmaktadır.

LG Klima Dış Ünite Ses Yalıtımı
Bilindiği üzere dış ünitenin içerisinde fan ve motor bulunmaktadır. Bu motorlara gerekli desteklerin verilmesi halinde ses sorunu ortadan kalkacaktır. Amaç dış ünitedeki titreşimi en aza indirmektedir.

Yalıtım Haznesi: En çok tercih edilen detaylar arasında bulunmaktadır. Son dönemde firmalar ses sorunu için yalıtım özelliği bulunan hazneler üretmektedir. Bu hazneler ile dış ünitelerin ise sesi ciddi manada düşmektedir. Sizler de yalıtım haznesi konusunda araştırma yapabilir ve klimanıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Takoz Takviyesi: Genellikle dış ünite için takoz takviyesi yapılmaktadır. Bu takozlar sayesinde titreşim ve gürültü en aza inmektedir. Takozlar dış ünitenin ihtiyaç duyulan yerlerine yerleştirilmelidir. Yanlış şekilde yapılması halinde sorun çok daha fazla artacaktır.

Temizlik: Özellikle cihazların en çok ses yapma sebeplerinden birisi de tozlanmadır. Sizler de dış ünitede detaylı bir temizlik yaparak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Toz, fanın dönüşü sırasında ciddi bir ses çıkarmaktadır.

Yerini Değiştirin: İlk başta dış ünitenin sabitlendiği yer çok sağlam olmamakta ya da bazı bağlantı noktaları gevşemektedir. Bu durumda daha sağlam bir yer sabitlemeniz yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServis Çağır
https://www.cozum10.com