"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lg Bulaşık Makinesi Nasıl Resetlenir

LG markaya sahip olan bulaşık makinelerinde herhangi bir arıza meydana geldiyse ve bu problemleri reset atarak çözüme kavuşturmak istiyorsanız reset atma işlemlerini evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. LG marka sahip olan cihaza reset atmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler aslında oldukça basit. Öncelikle cihazın boşken herhangi bir program kapsamında çalıştırın. Cihaz çalışmaya başladıktan sonra başlat ve bekle düğmesine 3 saniye boyunca elinizi çekmeden basılı tutun. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazın ışıklarının tamamen yandığını ve hepsinin aynı anda söndüğünü göreceksiniz. Yapmış olduğumuz bu işlem sayesinde yazılımsal olarak meydana gelen herhangi bir hata varsa kolay bir şekilde çözüme kavuşmuş olacak. Özellikle servis çağırmak istemiyor ve küçük problemleri kendi kendinize çözmek istiyorsanız bu yöntem sayesinde cihazla meydana gelen elektronik arızaları çözüme kavuşturabilirsiniz.

Resetleme Neye Fayda Sağlar

– Cihazı resetledikten sonra herhangi bir şekilde programı uygularken aksama varsa bu problemler ortadan kalmış olacak. Tuşa 3 saniye basılı tuttuktan sonra bulaşık makinesi tamamen kendini yeniden başlatacağı için elektronik olan işlemleri en baştan yapmaya başlayacaktır. Böylece cihazın yazılımında meydana gelen herhangi bir hata varsa bu sorunlar sadece birkaç saniye içerisinde ortadan kalkacaktır.

– Merak edilen diğer bir durum ise reset atmak cihazın garantisi herhangi bir şekilde zarar verir mi konusunda oluyor. Bu işlemleri yapmak kesinlikle cihaza fiziksel olarak bir zarar vermemek ile beraber aynı zamanda garanti sürecine de herhangi bir şekilde etki etmez. Reset atmak yerine cihazın içine yetkili servis olmadan açmaya çalışırsanız bu durum garanti sürecinin kapsam dışı kalmasına sebebiyet verebilir. Bu yüzden de mümkün olduğu kadar küçük problemler de reset atmaya, daha ciddi sorunlarda ise tecrübeli bir kişi tarafından destek talep etmeye çalışınız.

2 Yorum

  1. İbrahim İbrahim

    Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonServis Çağır
https://www.cozum10.com